Najmniejszy na świecie łącznik krzywkowy
Najmniejszy na świecie łącznik krzywkowy

Historia firmy Kraus & Naimer

Od 1907 roku strategią firmy Kraus & Naimer były wprowadzanie innowacji i obsługa klienta.

Na dzień dzisiejszy Kraus & Naimer zatrudnia ponad 900 pracowników na całym świecie i produkuje około 4.3 milona łączników rocznie. Najmniejszy na świecie łącznik zaprojektowano zgodnie z myślą “Zrobiliśmy to dobrze, więc teraz zróbmy to jeszcze lepiej”.

Globalne przywódctwo firmy Kraus & Naimer oparte jest na najwyższym technologicznych standardzie naszych produktów, bezkompromisowej jakości i na naszym międzynarodowym wizerunku. Wykwalifikowana kadra inżynierska,  lokalne umiejscowienie magazynów i zakładów produkcyjnych gwarantuje kompetentną obsługę.

 

 

Rozwój

Między 1968 i 1970 rokiem powstał nowy zakład produkcyjny w miejscowości Weikersdorf, ok. 40 mil na wschód od Wiednia. Na przełomie 1989/1990 roku powstał jeszcze jeden zaawansowany technologicznie zakład. Do 2013 roku powiększony został dwukrotnie.

Wiedeń

Wiedeń, Schumanngasse

Weikersdorf

Weikersdorf

  Od 1960 roku, powstało sześć nowych zakładów:

Kraus & Naimer Niemcy

Kraus & Naimer Produktion GmbH,
Karlsruhe, Niemcy, założona w 1962r

Kraus & Naimer Irlandia

Kraus & Naimer Production Ltd.,
Shannon, Irlandia, 1973-2013

Kraus & Naimer Nowa Zelandia

Kraus & Naimer Production Ltd.,
Wellington, Nowa Zelandia, założona w 1978r

Kraus & Naimer Brazylia

Kraus & Naimer Ind. e Com. Ltda.,
São Paulo, Brazylia, założona w 1979r

Kraus & Naimer USA

Kraus & Naimer Production Inc.,
Somerset, NJ, U.S.A., założona w 1981r

Kraus & Naimer Ungarn Kraus & Naimer Kft.,
Pereszteg, Ungarn, założona w 2000r

Historia założenia

Firma Kraus & Naimer została założona w 1907r w zaimprowizowanym warsztacie w piwnicy budynku przy ulicy Wattgasse 53 w Wiedniu. Energia elektryczna zaczeła już swój podbój świata, ale wszechobecne dzisiaj łączniki nie były jeszcze znane.

Lorenz Naimer, założyciel i fundator wraz ze swoim partnerem Franzem Kraus z entuzjazmem zainicjowali swój eksperyment produkcji łączników elektrycznych.

 

 

Założona w 1907r

Założona w 1907r

Wattgasse

Wattgasse 53
ll Wojna Światowa

ll Wojna Światowa

Franz Kraus

Pan Franz Kraus

Lorenz Naimer

Pan Lorenz Naimer

We wczesnych latach trzydziestych firma Kraus & Naimer urosła do 50 pracowników. W ostatnich dniach II Wojny Światowej 1945 roku, na zakład produkcyjny spradły bomby z nalotu bombowego powodując duże zniszczenia. Pan Kraus zginął w wyniku tego wydarzenia.

 

 

Hubert Laurenz Naimer – pioneren

W 1946r Hubert Laurenz Naimer powrócił do Wiednia z niewoli. Rok później po śmierci swojego ojca, musiał opuścić mury swojego uniwersytetu w Graz i skoncentrować się na odbudowywaniu firmy.

Wkrótce potem, dzięki jego nadzwyczajnym umiejętnościom pierwszy modułowy łącznik krzywkowy został przekazany do produkcji światowej. Po 57 latach ciężkiej, ale przynoszącej sukces pracy Pan Naimer zmarł w wieku 82 lat 12 Września 2004r.

 

 

Teknisk innovasjon – vår suksessoppskrift

Firma Kraus & Naimer była pionierem wielu innowacyjnych rozwiązań.  Pod koniec lat dwudziestych użytkowaliśmy juz nowy materiał “Bakelit”. Nowy "Łącznik Bakelitowy" został szybko zaakceptowany w przemyśle.

Nowoczesne oprzyrządowanie maszyn było zakupywane w trudnych sytuacjach ekonomicznych i politycznych.

Pierwszy modułowy łącznik krzywkowy zaprezentowano w 1949r. Szybko zrewolucjonizował technologię załączania, stając się bazą konstrukcyjną dla wszystkich dalszych wykonań.

Po latach firma Kraus & Naimer wyewoluwała do statusu światowego lidera rynku łączników krzywkowych i wprowadziła nowe standardy dla rozłączników. Bazując na licznych patentach, aktualna oferta produktów jest wyznacznikiem dla światowego rynku i gwarantuje zoptymalizowane technologicznie i enkonomicznie rozwiązania dla każdej wymarzonej aplikacji.

 

Joachim Laurenz Naimer

Pan Joachim Laurenz Naimer
Prezydent Grupy Kraus & Naimer


na górę
 

 

 

 

 

 

Hubert Laurenz Naimer

Pan Hubert Laurenz Naimer

 

 

 

 

Łącznik bakelitowy
Łącznik bakelitowy

 

łącznik krzywkowy
1949 – łącznik krzywkowy